מילון מונחים

יצירה

״יצירה״ בפולי מתייחסת לפלט המתקבל בעקבות הזנת הוראות טקסטואליות. פלט זה, או "יצירה", עשוי להיות טקסט, תמונה או מוזיקה, בהתאם להנחיות הספציפיות שניתנו. תהליך היצירה מושפע מכמה מושגים קשורים שמגדירים היבטים שונים של תהליך היצירה. היבטים אלה מעצבים ומנחים את תהליך היצירה וקובעים בסופו של דבר את הפלט הסופי. פלט זה הוא תוצאה של הפונקציונליות של המערכת והיכולת שלה לפרש ולבצע את ההוראות שניתנו. המונח "יצירה" מכיל אפוא לא רק את המוצר הסופי, אלא את כל התהליך מההוראה ועד הביצוע.

יצירת טקסט

סוג התוכן

"סוג תוכן" הוא מאפיין מרכזי של תהליך היצירה שקובע את אופי התוכן שברצונך ליצור. פולי מצויד במגוון סוגי תוכן קבועים מראש, המאפשרים תהליך יעיל של יצירת תוכן. על ידי בחירת סוג תוכן, ניתן להגדיר את המסגרת לעבודתך, כגון "תוכן עבור מדיה חברתית" או "דף עבודה". לכל סוג תוכן יש את המאפיינים הייחודיים שלו, לדוגמה, תוכן מדיה חברתית מעוצב כפוסט שמתאים לפלטפורמות כמו פייסבוק ואינסטגרם, בעוד שסוג תוכן של דף עבודה יניב חומר מתאים למשאבים חינוכיים. בדרך כלל, בחירת סוג התוכן היא השלב הראשוני בתהליך היצירה, ומאפשרת למערכת להתיישר במדויק עם צרכי יצירת התוכן שלך.

סגנון היצירה

תפריט "סגנון היצירה" כולל הגדרה של אלמנטים שונים כדי ליישר את הפלט עם סגנון הכתיבה הרצוי. זה כולל את סגנון הטקסט, את הטון שלו, המשלב הלשוני ואת אורך התוכן. בחירת סגנון יצירתי מתאים מבטיחה שהטקסטים שנוצרו ישמרו על אחידות, כאילו נכתבו על ידי מחבר יחיד. תכונה זו תורמת לדיוק של הפלט הסופי, משפרת את איכותו ואת הרלוונטיות שלו. היא מאפשרת תהליך כתיבה ניתן להתאמה אישית ולשינוי שמתאים לדרישות תוכן מגוונות, תוך הבטחה שהטקסט שנוצר תואם את המאפיינים הרצויים.

סגנון

"סגנון" היא תכונה משמעותית בפולי, המאפשרת מגוון פלטים יצירתיים. פולי מספק מגוון סגנונות המתאימים לתחומים מגוונים, החל מ"אקדמי" ו"טכני" ועד "עיתונאי" ו"משפטי". בחירת סגנון מסוים מאפשרת לפולי לבחור במונחים מתאימים שמתיישרים עם הניואנסים הלשוניים של התחום הנבחר. לכן, על ידי בחירת הסגנון הנכון, המשתמשים יכולים להבטיח שהתוכן שלהם יהיה מדוייק ורלוונטי לתחום הספציפי שלהם, ובכך לשפר את האיכות והיעילות של התוכן המופק.

טון

פולי מציע מגוון טונים לבחירה לדוגמא: ״אינפורמטיבי״, ״רציני״, ״אנליטי״, ״לא החלטי״ ועוד. בחירה של הטון מאפשרת לפולי לבחור מילים שמאפשרות להעביר את המסר בצורה מסויימת לדוגמא בחירה של טון ״הומוריסטי״ תנחה את פולי להשתמש בהומור ככל הניתן בעת הניסוח של היצירה.

משלב לשוני

בחירת המשלב הלשוני מאפשרת התאמה אישית של רמת המילים בטקסט שנוצר. לדוגמא בחירה של משלב לשוני ״רגיל״ אידיאלית ליצירה של טקסט ידידותי ונגיש שניתן לפרסם ברשתות חברתיות, בעוד שעבור כתיבה אקדמית מומלץ לבחור במשלב לשוני ״גבוה״ שכולל מילים יותר ״רשמיות״. המשלב הלשוני הינה עוד אפשרות שאמורה לסייע להגיע לסגנון הכתיבה המדוייק שאליו שואפים.

מספר מילים (אורך היצירה)

אפשרות הבחירה של מספר המילים ביצירה מאפשרת להנחות את פולי לייצר טקסט באורך מסויים. מומלץ לוודא שאורך הטקסט מתאים לפלטפורמה שבה הטקסט עתיד להיות מפורסם. בנוסף חשוב לזכור שמדובר בהערכה ובשל מגבלות טכניות יתכנו סטיות קלות בספירת המילים הסופית.

תבנית אישית

בחירה של סוג היצירה, סגנון היצירה המתאים ובסוף כתיבת ההנחיה המתאימה עבור כל יצירה יכול לקחת זמן רב ועל כן פולי מציע את האפשרות ליצור תבניות אישיות, ברגע שבחרתם מה סגנון היצירה שעובד עבורכם וגם מצאתם הנחיות מתאימות שעובדות עבור הטקסטים שאתם מעוניינים לייצר ניתן לשמור את ההגדרות כ״תבנית אישית״ חדשה ובכך לטעון את כל ההגדרות בלחיצה אחת ללא צורך בתהליך הגדרה מורכב. מדריך מפורט על השימוש ביכולת אפשר למצוא כאן.

חיפוש באינטרנט

יכולת ה"חיפוש באינטרנט" היא חלק בלתי נפרד מפולי, שנועדה לשפר את האיכות והרלוונטיות של התוכן הנוצר. כאשר תכונה זו מופעלת, פולי יחפש בזמן אמת מידע רלוונטי, במנועי חיפוש מרובים, כחלק מתהליך היצירה. מטרת היכולת היא לאסוף את המידע העדכני והרלוונטי ביותר הקיים, כך שלאחר מכן הוא ישולב בצורה חלקה לתוך התוכן שנוצר. תהליך זה מבטיח שהיצירה המתקבלת יתהיה לא רק מדוייקת, אלא גם תשקף את המגמות וההתפתחויות האחרונות.

מאגרי מידע

תכונת "מאגרי המידע" מאפשרת העשרה של פולי במידע חיצוני מקבצים וקישורים אינטרנטיים. כל מאגר מידע יכול להכיל מספר קבצים מסוגים שונים (קבצי pdf, מצגות, מסמכי וורד) וכן קישורים למקורות רלוונטים באינטרנט. במהלך תהליך יצירת התוכן פולי סורק את מאגר המידע בהתאם להנחיה בכדי לחלץ מידע רלוונטי ומשלב את המידע שחולץ כחלק מהתוצאה הסופית. יכולת זו מרחיבה משמעותית את היקף המידע שניתן לספק לפולי ובכך תורמת לתוצאה איכותית ועמוקה יותר.

יצירת תמונות

סגנון תמונה

פולי מציע שש סגנונות תמונה נפרדים לבחירה: צילום דיגיטלי, צילום אנלוגי, קולנועי, אנימה, תלת-ממד ואמנות דיגיטלית. אי בחירה בסגנון היא גם אפשרות; במקרה כזה, פולי יבחר לבד בסגנון המתאים. בחירת הסגנון היא מרכיב קריטי בתהליך יצירת התמונה, מכיוון שהיא משפיעה באופן משמעותי על התוצאה הסופית. לכן, מומלץ להקדיש מחשבה לבחירת הסגנון שמשלים בצורה הטובה ביותר את התוכן המיועד. פולי שואף ליצור תמונה שתואמת ככל האפשר את הסגנון הנבחר.

תמונה התחלתית

יכולת התמונה ההתחלתית מאפשר לפולי לקבל כחלק מתהליך יצירת התמונות, תמונה התחלתית, שממנה פולי מייצר תמונה חדשה. יכולת זו משמשת בעיקר לביצוע שינויים בתמונות קיימות או בכדי להשתמש בתמונות קיימות כהשראה. מדריך מלא על השימוש ביכולת אפשר למצוא כאן.

יחס רוחב-גובה

בעת יצירת תמונה ניתן להגדיר לפולי את הממדים הרצויים עבור התמונה החדשה. את ההגדרה ניתן לספק בצורה של הפרופורציה בין הרוחב לגובה התמונה.

יצירת מוזיקה

אורך

הגדרת האורך בשניות של המנגינה החדשה שפולי ייצר.